کاسپین

انواع دزدگیر های فروشگاهی


۱۹ دی انواع دزدگیر های فروشگاهی

انواع دزدگیر های فروشگاهی

گیت های دزدگیر با توجه به باند فرکانسی و نحوه کارایی آنها به سه دسته کلی تقسیم می شود.

  1. سیستم های RF
  2. سیستم های AM
  3. سیستم های EM

سیستم های RFدر فرکانس های مختلفی وجود دارند که عموما باند فرکانسی این نوع از سیستم های دزدگیر فروشگاهی بین ۱٫۹۵ تا ۱۰٫۲ مگا هرتز می باشد.

سیستم های RF نسل قدیمی تری از گیت های دزدگیر فروشگاهی می باشند که در اینجا به برخی از مزایا و معایب آن اشاره خواهیم کرد.

مزایای گیت های دزدگیر RF

سیستم های دزدگیر RF نسبت به سایر سیستم ای دزدگیر قیمت مناسب تری دارد، به همین منظور هنوز هم مورد استقبال بسیاری از مشتریان مخصوصا فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت ها قرار می گیرد.

لیبل های سیستم های دزدگیر RF انعطاف پذیر بوده و علاوه بر آن در شکل ها و اندازه های بسیار مختلفی موجود می باشند که برای فروشگاه ها با تنوع محصولات زیاد بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

لیبل های گیت های دزدگیر RF به صورت کاملا تخت و مسطح هستند له همین دلیل برای کتاب فروشی ها بهترین گزینه به بشمار می روند.

به دلیل نوع سیم پیچ به کار رفته در سیستم های دزدگیر RF آنتن های این سیستم ها در شکل و قطر های مختلف در بازار موجود می باشند و نسبت به آنتن های سایر سیستم های دزدگیر از تنوع بسیاری برخوردار است.

معایب گیت های دزدگیر RF

سیستم های RF هم فرکانس با هم تداخل دارند و نمی توانند در مجاورت یکدیگر قرار گیرند و می بایست حدود ۱۰ متر از هم فاصله داشته باشند، به همین علت گزینه مناسبی برای مجتمع های تجاری و مراکز خرید بشمار نمی روند.

سیستم های دزدگیر RFباید با محدودیت بیشتری نسبت به سایر سیستم ها استفاده شوند. به این منظور که مواردی که می توانند گیت های دزدگیر RF را خنثی کنند به مراتب بیشتر از سایر سیستم ها می باشند.مثلا در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی نمی توان از لیبل های AM استفاده نمود .

فاصله تشخیص سیستم های RF نسبت به سیستم های AM کمتر است و برای فروشگاه ها با درب خروج بزرگ چندان مناسب نیستند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه