کاسپین

دزدگیرهای فروشگاهی برای فروشگاه های زنجیرهای


۱۳ آذر دزدگیرهای فروشگاهی برای فروشگاه های زنجیرهای

811818738_97347دزدگیرهای فروشگاهی برای فروشگاه های زنجیره ای

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ورود سیستم های دزدگیر پیشرفته به بازار بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای توانسته اند هزینه های مربوط به نیروی انسانی حراست و همچنین هزینه های مربوط به دزدبری را در فروشگاه ها کاهش دهند. در گذشته مسئولین کنترل در مقابل درب خروجی فروشگاه ها بایستی کلیه سبد های خرید را در زمان خروج از فروشگاه کنترل می نمودند اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود تگ های مربوط به کالاهای داخل فروشگاه این موضوع دیگر لزومی ندارد. فروشگاه های زنجیره ای مانند شهروند ، فروشگاه های اتکا ، فروشگاه های زنجیره ای رفاه و سپه اغلب به سیستم های دزدگیر فروشگاهی متصل شده اند و دیگر نیازی به حضور مسئول کنترل درب خروجی نیست.

علاوه بر دزدگیرهای فوق در گذشته برخی فروشگاه ها اقدام به نصب دوربین مدار بسته مخفی در فروشگاه ها می نمودند و دو نفر را در شیفت های مختلف به صورت آنلاین شرایط داخلی فروشگاه را کنترل می نمودند. اما با ورود سیستم دزدگیرهای جدید این موضوع هم دیگر معنی خاصی ندارد. هزینه خرید و نصب دزدگیرهای فروشگاهی در کنار هزینه های مربوط به برق و هزینه های تعمیرات و نگهداری باز هم چندین برابر کمتر از هزینه های روش های سابق بوده و از آن مهمتر اینکه درصد خطا در سیستم های دزدگیر جدید بسیار کاهش یافته است. سیستم های دزدگیر جدید به کمک تگ های مختلف الکترونیکی فعالیت می نمایند. برخی تگ ها به صورت تگ RFID بوده و برخی دیگر به صورت تراشه های فلزی کوچک و برخی دیگر مدارهای بسیار پیشرفته و کوچک هستند. استفاده و کاربرد هر کدام از این موارد بسته به نوع محصولات و میزان دقت مورد انتظار از سیستم دزدگیر فروشگاهی انتخاب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

علاوه بر موضوعات فوق که در انتخاب نوع دزدگیر فروشگاهی تأثیرگذار است، منطقه شهری فروشگاه نیز بسیار در انتخاب دزدگیر اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر در منطقه ای آمار دزدی های فروشگاهی بیشتر باشد، قطعا نیاز به سیستم های کنترلی دقیقتری وجوددارد و باید از دزدگیر های حساس تر استفاده نمود. سیستم دزدگیر هوشمند از سیستم های جدید فروشگاهی در کشورهای مدرن است که به صورت یکپارچه بوده و کلیه سیستم ها و کنترلرها توسط یک یا دو نفر کنترل شده و به صورت هوشمند کار می کنند. این سیستم ها در حال حاضر در برخی طلا مجتمع های فروش طلا و جواهر آلات گرانبها در کشورهایی مانند امریکا مورد بهره برداری قرار گرفته است. البته این سیستم ها دارای معایبی هم هستند که در مقالات بعدی به تشریخ آنها می پردازیم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه