کاسپین

سیستم های دزدگیر فروشگاهی EM


۱۱ بهمن سیستم های دزدگیر فروشگاهی EM

سیستم های دزدگیر فروشگاهی EM

از دیگر گیت های دزدگیر مغازه ای می توان به سیستم دزدگیر EM اشاره نمود. برد این سیستم ها حدود ۸۰ سانتی متر می باشد. و این سیستم دزدگیر فرکانسی در حدود ۱۰ کیلو هرتز را پوشش می دهد.و به همین علت این سیستم ها را نمی توان به صورت یک پایه نصب کرد و حتما باید به صورت دو پایه نصب شود.

گیت فروشگاهی EM به دلیل داشتن ابعاد ی بزرگتر از دزدگیرهای فروشگاهی RF و AM در حدود دو برابر در هر مکانی قابل نصب نمی باشند.و همچنین به دلیل برد پاینی که این سیستم دزدگیر دارد فضای کاربردی را بسیار محدود می کند.یکی از نقاط مثبت این گیت دزدگیر فروشگاهی لیبل های بسیار باریک و کوچک آن می باشد که به همین دلیل دارای کاربردهای فراوانی در طلا فروشی ها و به ویژه لوازم آرایش فروشی ها است. لیبل های این نوع گیت های دزدگیر را می توان فعال و غیر فعال نمود.به همین دلیل می توان در کتاب خانه ها و لوازم التحریر فروشی ها استفاده کرد به این صورت که وقتی کتاب به امانت گرفته می شود لیبل این نوع سیستم دزدگیر غیر فعال شده و پس از بازگشت کتاب به کتاب خانه دوباره این لیبل ها فعال می شود.به دلیل فلزی که در لیبل این نوع دزدگیر فروشگاهی وجود دارد امکال فعال سازی و یا غیر فعال سازی لیبل ها میسر می شود و گیت دزدگیر EM از طریق همین فلز لیبل دزدگیر خود را تشخیص می دهد.

در برخی موارد ممکن است فلز های موجود در بعضی اشیاء که همرا افراد باشند باعث خطا در سیستم دزدگیر شود و باعث آلارم زدن بی دلیل سیستم دزدگیر EM شود.

سیستم دزدگیر فروشگاهی EM به دلیل داشتن مدار پیچیده تر از دزدگیر AMو RF دارای قیمت بالاتری می باشند و در نتیجه هزینه نگهداری  ، خدمات و تعمییرات این دزدگیر ها بالاتر از دیگر گیت های دزدگیر می باشد و برای بسیاری مصارف به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

نتیجه کلی این که در مقایسه با دزدگیر RF و AM سیستم EM بسیار بزرگتر ولی با لیبل های باریک تر و ساده تر است و به علت قیمت بسیار بالا در مقایسه با گیت ای دزدگیر AM و RF طرفداران چندانی در بازار ندارد.IMG_0360

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه