کاسپین

عملکرد دزدگیر فروشگاهی و یا دزدگیر لباس


۰۸ شهریور عملکرد دزدگیر فروشگاهی و یا دزدگیر لباس

عملکرد دزدگیر فروشگاهی و یا دزدگیر لباس :

عملکرد دزدگیر فروشگاهی یکی از مواردی است که صاحبان فروشگاه باید در خصوص آن اطلاعات کافی داشته باشند.

دزدگیر فروشگاهی و یا دزدگیر لباس عمدتا به سه تکنولوژی تقسیم می شود:

الف) تعریف سیستم های Radio Frequency  یا RF

دزدگیر فروشگاهی RF به دو شکل تک آنتن و دوآنتن می باشد که سیستم های دو آنتن از دو صفحه تشکیل می شود، در یک صفحه برد فرستنده و در صفحه دیگر برد گیرنده قرار می گیرد، عملکرد دزدگیر فروشگاهی به گونه ای است که وقتی تگ لباس ها بین این دو صفحه قرار می گیرد بر روی صفحه فرستنده تاثیر گذاشته و امواجی به فرستنده ارسال شده و دزدگیر تگ را شناسایی می کند، البته در دزدگیر های تک آنتن برد فرستنده و گیرنده هر دو در یک صفحه قرار می گیرد در واقع یک برد است که هم کار گیرنده و هم کار فرستنده را در آنها انجام می دهد .

همچنین لازم است بدانید که سیستم های دزدگیر فروشگاهی دو آنتن عملکرد بهتری در سیستم های RF دارند.

موارد استفاده از دزدگیر فروشگاهی RF تک آنتن:

  • وقتی فضای ورودی فروشگاه کوچک است و جا برای نصب گیت فروشگاهی دو آنتن نیست.
  • وقتی درب ورودی فروشگاه دو لنگه است و آنتن گیت فروشگاهی باید مابین دو لنگه باشد.

از مزایای استفاده از سیستم های Rf هزینه بسیار کمی است که نسبت به دیگر انواع دزدگیرهای فروشگاهی دارد، همچنین این نوع دزدگیر دارای انواع فرکانس ها می باشد.

ب) تعریف سیستم های Electromagnetic یا EM

در سیستم های EM یک نواز فلزی که دارای نیروی الکترومغناطیس است به اجناس فروشگاه ها چسبانده می شود. عملکرد دزدگیر فروشگاهی EM از طریق اشباع کردن نوار فلزی با نیروی الکترومغناطیس است و هنگامی که کالای تگ دار مابین آنتن ها قرار داده شود نوار فلزی اشباع شده و سیگنال ها به شکل دیگری به فرستنده ارسال خواهند شد. این نوار فلزی با استفاده از یک میدان مغناطیسی شدید توسط اسکنرها از کار خواهد افتاد و به سادگی قابلیت فعال شدن مجدد دارد.

ج) تعریف سیستم های Acousto Magnetic یا AM

سیستم های AM از امواج صوتی استفاده می کنند که نسبت به دیگر انواع آنها عملکرد بهتری دارند و با توجه به سرعت بالایی آنها مناسب برای خروجی های بزرگ فروشگاه ها می باشند ، اما مشکل اصلی آن قیمت بسیار بالای آنها است. عملکرد دزدگیر فروشگاهی AM به صورت تک آنتن می باشد و چنانچه لازم باشد آنتن های کمکی به آن اضافه می شود. در این نوع گیت فروشگاهی برد فرستنده فرکانس های صوتی را با یک پالس به تگ های حاضر در محدوده فروشگاه ارسال می کند و بعد از آن تگ ها پاسخ فرستنده را خواهند داد.

از مزایای عملکرد دزدگیر فروشگاهی AM  عملکرد قوی در مقابل فلزات می باشدسیستم دزدگیر فروشگاهی

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه