کاسپین

معایب سیستم های دزدگیر پیشرفته


۲۵ دی معایب سیستم های دزدگیر پیشرفته

معایب سیستم های دزدگیر فروشگاهی فوق پیشرفته

در ابتدا به روند پیشرفت دزگیرهای فروشگاهی بپردازیم. اولین سیستم های دزدگیر فروشگاهی مربوط به حدودا ۱۵ سال پیش بود که محصولات در زمان خروج با فاکتور مطابقت داده می شد و در صورت عدم اختلاف در فاکتور و سبد محصولات خرید، امکان خروج می یافت اما با گذشت زمان و اهمیت احترام به مشتری در زمان حضور در فروشگاه، بسیاری از شرکت های مشاوره بازاریابی این موضوع را رد نمودند. و بدین ترتیب سیستم های جدیدی که با تگ های RFID  عمل می کردند ساخته و وارد بازار دزدگیر فروشگاهی شدند. با پیشرفته تکلنولوژی و توسعه نرم افزارها و اپلیکشن ها ، تغییرات در سیستم های دزدگیر فروشگاهی بسیار سرعت گرفت و به صورت سالانه روند تولیدات آنها در کشورهای مختلف بخصوص در چین تغییر کردند.

در حال حاضر در کشورهای پیشرفته مانند امریکا سیستم های یکپارچه دزدگیر فروشگاهی وارد بازار شده اند. این سیستم های دزدگیر فروشگاهی به در حال حاضر به یک شکل هستند. این سیستم دزدگیر فروشگاهی برای مجتمع ها فروش طلا و جواهر هستند اما تجربه تلخی که یکی از مجتمع های کوچک جواهر آلات قیمتی در امریکا تجربه کرد این بود که بدون هیچ سر و صدایی بیش از ۷۰ درصد فروشگاه ها در یک شب مورد سو قصد قرار گرفتند. مشکلی که در این سیستم دزدگیر فروشگاهی شناسایی شد مربوط به بخش نرم افزاری آنها بود. عیب بزرگ این دزدگیر فروشگاهی هک شدند سیستم نرم افزاری آن توسط هکرهای نرم افزار و کنترل دزدگیر و در نتیجه کنترل کل مجتمع فروشگاهی توسط دزدان بود. آپشن های این سیستم دزدگیر فروشگاهی به نحوی بود که حضور انسان در آن بسیار کمرنگ بود و در نتیجه در زمان کنترل سیستم نرم افزاری به راحتی امکان دستبرد به فروشگاه ها میسر شده بود.

همان طور که می دانید مهمترین مشکل شرکت های تولید کننده و توسعه دهنده نرم افزارهای کامپیوتری از گذشته تا بحال وجود هکرهای امنیتی بوده است که به راحتی با شکستن کدها و قفلهای این نرم افزارها اقدام به سو استفاده های متعدد از این نرم افزارها می نمایند. این موضوع در مورد سیستم نرم افزار دزدگیر های فروشگاهی هم در حال حاضر وجود دارد و تنها سیستم پشتیبانی که بتوان از دست هکرهای نرم افزار مصون نمود، انسان و سگ های نگهبان هستند. انسان با توجه به مشکلات گذشته دارای مشکلات خاص خود هستند اما سگ های آموزش دیده بخش دیگری از سیستم های کنترلی امروزی هستند که به صورت آموزش دیده جهت نگهبانی مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر بخواهیم به صورت منطقی به موضوع دزدگیر فروشگاهی نگاه کنیم سیستم هایی که در حال حاضر در ایران هستند دارای بیشترین بازخورد مثبت بوده و علاوه بر وجود مزایای تکنولوژی کمتر دارای مشکلات نرم افزاری و غیره می شوند اما به هر حال در صورت ایجاد تضمین در نرم افزار های دزدگیر فروشگاهی ، قطعا همه کشورها از آن ها استقبال می نمایند.

آنتن چوبی Am

آنتن چوبی Am

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه