کاسپین

موارد استفاده از دزدگیر های فروشگاهی


۱۳ بهمن موارد استفاده از دزدگیر های فروشگاهی

موارد استفاده از دزدگیرهای فروشگاهی:

از سیستم های دزدگیر فروشگاهی برای جلوگیری از دزدیده شدن اجناس و اموال فروشگاه ها استفاده می شود و همچنین این گیت های دزدگیر باعث بهینه سازی نیروی انسانی و کمتر شدن هزینه ها می شود.این سیستم ها به نام گیت های فروشگاهی نیز نامیده می شود. این سیستم های دزدگیر شامل یک سری آنتن که در قسمت ورودی یا خروجی فروشگاهی قرار می گیردو به وسیله لیبل ها یا تگ های مورد نظر،از خروج غیر قانونی وسایل از فروشگاه جلوگیری به عمل می آورند.

تفاوت لیبل ها وتگ ها:

از تفاوت لیبل ها و تگ ها می توان گفت لیبل ها بر چسب های نازک و یکبار مصرفی هستند که برای اجناس کوچک و ظریف استفاده می شوند و برای مواردی چون صلا فروشی ها و کتابخانه ها و لوازم آرایشی ها قابل استفاده هستند ولی تگ ها به دلیل اندازه آن ها برای لباس فروشی ها بسیار مناسب می باشد . برای جداسازی این تگ های دزدگیر از جنس های مورد نظر از جدا کننده یا مگنت استفاده می شود و برای خنثی سازی لیبل ها از کالاهای مورد نظر از سیستمی به نام خنثی کننده استفاده می شود.

گیت های فروشگاهی را می توان به سه دسته AM،RF،EM تقسین کرد.که هر کدام ویژگی ها و موارد استفاده خاص خود را دارند. تگهای دزدگیر سیستم های AM به دلیل بر جسته بودنشان برای کتابخانه و کتاب فروشی ها مناسب نمی باشد ولی در داروخانه ها و لوازم آرایشی ها کاربرد مناسبی دارد . از متداول ترین گیت های فروشگاهی می توان به سیستم های AMو RF اشاره نمود.

یکی از نکته های قابل توجه در گیت های دزدگیر فروشگاهی می توان به مکان نصب تگ ها و یا لیبل ها روی کالا اشاره نمود این نکته لازم به ذکر است که تگ ها ولیبل ها باید در نقطه ای دور از دسترس و مشاهده نصب شود زیرا هر چقدر غیر قابل مشاهده تر باشد غیر فهال کردن آن ها نیز سخت تر خواهد شد. تگ ها و لیبل های سیستم های RFو AM  بعد از جداسازی دیگر قابل فعال شدن نمی باشند و تنها لیبل سیستم دزد گیر EM خاصیت فعال و غیر فعال شدن را دارد و به همین دلیل در کتابخانه ها کاربرد فراوانی دارد  همچنین در نصب گیت های دزد گیر باید به این نکته توجه کرد که هر چقدر لیبل ها یا تگ ها از پایه آنتن دورتر باشند از بوق کاذب دزد گیر ها جلوگیری می کند. یک سری دلایل وجود دارد که باعث نویز انداختن روی سیستم های دزد گیر میشوند که۸ می توان به لامپ های هالوژنی ،درب اتوماتیک و برق با فشار قوی نام برد و به همین دلیل مکانی که پایه های گیت های دزد گیر نصب می شود بسیار قابل اهمیت می باشد.IMG_0366

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه