کاسپین

گیت دزدگیر فروشگاهی چیست؟


۲۰ مرداد گیت دزدگیر فروشگاهی چیست؟

سیستم دزدگیر فروشگاهی چیست؟

سیستم دزدگیر فروشگاهی تکنولوژی است که مانع از دزدی از اماکن بویژه فروشگاه ها می شود. لوازم دزدگیر های فروشگاهی عمدتا به سه دسته اصلی تقسیم می شود.

  1. آنتن های دزدگیر( گیت های دزدگیر فروشگاهی)
  2. خنثی کننده و جدا کننده

۳٫تگ ها و لیبل های دزدگیر

بسته به جنس موجود در فروشگاه می بایست از تگ یا لیبل هم فرکانس با سیسم دزدگیر فروشگاهی ( گیت فروشگاهی)استفاده نمود.

صندوقدار فروشگاه ها می بایست پس از اطمینان از خرید مشتری تگ ها را جدا یا لیبل ها را خنثی کنند.لیبل های دزدگیر با وسیله ای بنام خنثی کننده، خنثی می شوند.

برای جدا کردن تگ های دزدگیر از کالا از وسیله ای بنام جدا کننده استفاده می شود.جدا کننده ها قدرت های مختلفی دارند، بدیهی است هر چقدر قدرت جداکننده بیشتر باشد راحتر تگ های دزدگیر را از کالا جدا می کند.

آنتن های سیستم های دزدگیر فروشگاهی عمدتا در جلوی درب خروج فروشگاه قرار می گیرند که در صورت عبور یک تگ یا لیبل فعال و هم فرکانس گیت های دزدگی، آنتن ها شروع  به آژیر کشیدن می کنند.

سیستم های دزدگیر فروشگاهی انواع مختلف دارند و در نتیجه عملکرد هر یک  از این گیت های دزدگیر با هم متفاوت است.

گیت های دزدگیر EM

گیت های دزدگیر AM

گیت های دزدگیر RF

گیت های دزدگیر EM بسیار بزرگ و پهن هستند و بدلیل داشتن لیبل های دزدگیر بسیار نازک برای فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب اند اما به علت قیمت گران، این سیستم های دزدگیر محبوبیت چندانی ندارند.

گیت های دزدگیر AM نیز از جدیدترین و پر کاربردترین نوع سیستم های دزدگیر می باشند که برای پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر فروشگاه ها مناسب اند و در مقایسه با سیستم های دزدگیر EM قیمت بسیار مناسب تری دارند.

گیت های دزدگیر RF نیز قیمت پایین تری نسبت به سیستم های دزدگیر AM و EM دارندو به همین دلیل بخصوص در صنف پوشاک طرفداران بسیاری دارند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه